Evo Sunburst

Sunburst Evolution (aka Evo Sunburst)

Taaak. Długo oczekiwany tutorial. Na wstępie chciałem podziękować Wojcie Be, za wymyślenie nazwy. Jako, że mod ewoluował od zwykłego mx’a nazwa mi bardzo spasowała.

Jest najlepszy mod, jaki dotychczas wymyśliłem. Idealnie spersonalizowany pode mnie, dlatego każdemu komu się nie podoba, albo źle nim kręci mówię: „Nie to nie, mod jest dla mnie”. Niemniej jednak myślę, że spodoba się on szerszej publiczności. Wystarczająco długi (20,5cm) wagowo nieco lżejszy od Ayatori Lakubo moda (masa skupiona bardziej do środka). Kręci się nim bajecznie, dzięki temu modowi uświadomiłem sobie, że kręcenie jednostronnym długopisem to prawdziwe wyzwanie, a każdy kto takim kręci, powinien być obdarzony szacunkiem. Dobra, nie ma co się rozpisywać, jeżeli ktoś chce, to spróbuje, ja serdecznie zapraszam do stworzenia takiego (wg mnie) cuda, który pomimo wysokiej dość ceny (40 – 45zł) jest jej wart.

Wymagane materiały:

2x Spoko Mini
1x Sunburst RSVP
1x RSVP Normal (albo Colors)
1x Hybrid Gel Grip
1x Hyper Jell (albo Jimnie Rollerball)
1x Easy Duraflash (Tianhao)
1x Uniball Signo

Następnie rozbieramy długopisy, będziemy potrzebować tych części:

2x Spoko Mini Grip
1x Grip Hgg
1x Tip Signo
1x Tip Duraflasha
1x Cap Hyper Jella
1x Grip Hyper Jella
1x Mały Grip Sunburst
1x Mały Grip RSVP
1x Body Sunburst
1x Backcap RSVP
1x Insert

Zaczynamy!

Zdejmujemy cap duraflasha (tianhao). Powinien tam znajdować się plastykowy tip. Kciukiem naciskamy i powinien on wyskoczyć. Wyciągamy wkład, zachowujemy tip. Grip nie będzie potrzebny.

Zdejmujemy grip z Hgg, małe gripy z RSVPków. Wycinamy wybrzuszenia (tak jak w RSVP MX²) w gripie z Hgg oraz żółtym gripie Sunbursta. Z drugiej strony gripa Sunbursta odcinamy paseczek 3mm (do pierwszych wzorków) tak jak to zrobiliśmy z wybrzuszeniami. Powinniśmy dostać 3 ringi z gripów.

Przód
Zamieniamy backcapa od RSVP z tym na Sunburście.
Nakładamy ringi z gripów na sunbursta w kolejności podanej na obrazku. Nakładamy gripa od hgg. Wciskamy tip z duraflasha na przód sunbursta. Musimy użyć trochę siły, tip nie powinien już nigdy spaść, pasuje idealnie.

Uwaga! Grip Hgg musi być lekko nałożony na plastikowy tip duraflasha.

[spoiler=Nakładamy tip duraflasha i grip hgg][URL=http://imageshack.com/i/e9k99j][IMG]

Nakładamy tip Signo na tip Duraflasha. Pasuje idealnie, nie spadnie raczej nigdy. Odmierzamy grip Hyper Jella (Jimnie Rollerball) który nasuniemy aby tworzył całość z gripem hgg.

Nasuwamy grip Hyper Jella. Musi być delikatnie nasunięty na tipa signo, a między hgg a nim, nie może być przerwy. Mamy skończony przód.

Tył

Ucinamy clipa od Hyper Jella (najlepiej zrobić to rozgrzanym nożem)
Składamy grip Sunbursta na pół wkładamy troszeczkę do gripa RSVP. Wsuwamy wszystko do końca.

Ostatni Ring jaki nam został nasuwamy na backcap rsvp, wsuwamy na to cap Hyper Jella. I w tym miejscu muszę przyznać, że można zakończyć tutorial. Przez przypadek stworzyłem moda lżejszego od Evo SB, którym kręci się bardzo dobrze. Jeżeli ktoś lubi cięższe mody, zapraszam dalej.

Grip Cut

Przechodzimy do ostatniej części jaką jest gripcut. Potrzebujemy do tego linijkę, grip spoko, ostry nóż. Naciskamy linijką gripa, i ucinamy tak jak podane na obrazku. Oczywiście jeżeli ktoś potrafi robić świetny gripcut, zapraszam, można szaleć. Mnie niestety stać tylko na to, a i tak nie zawsze równo to wychodzi.

Bierzemy drugiego spoko, odcinamy grubszą część, jakieś 2 – 2,3 cm. Gripy zakładamy na gotowego moda.

Efekt końcowy

Uwagi końcowe:

To ile trzeba uciąć spoko na capie, zależy od wyważenia moda. Nie ma recepty na to, trzeba popróbować, nie będę pisał danych, ja to zawsze robię na oko.
Jeżeli komuś szkoda materiałów, zamiast gripa sunbursta można użyć reszty spoko która została. Zamiast gripa rsvp w capie Hyper Jella można użyć reszty gripa z Hyper Jella.
Można użyć Zebry Jimnie, jednak ona ma to do siebie, że body jest kolorowe, oraz końcówka capa jednego koloru, i to dość intensywnego, a nie jak w Hyper czerwono-przezroczysta.
Można użyć wkładu, ale od zwykłego RSVP tak aby nie zmieniło to wagi. Ja osobiście odradzam jakiekolwiek wkłady.
Nie można użyć zwykłego RSVP zamiast Sunbursta, bo plastikowy tip z Duraflasha będzie spadał

Podsumowanie
Spoko jest niestety 5, sunburstów o wiele więcej. Można dowolnie krzyżować te kolory, wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustów. Zobaczymy, może wy wymyślicie jakieś ciekawe połączenia kolorów?
Mam nadzieję, że osoby które wykonają tego moda wypowiedzą się na jego temat. Chętnie poznam wasze opinie i gusty.

Wszelkie pytania proszę zamieszać w tym temacie.
All rights reserved. ®
Pari

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *