Czym kręcić?

eetrxbo

Na pewno na wielu filmach pen spinnerów zauważyłeś już, że nie używają oni zwykłych długopisów. To co widzisz w ich rękach to modyfikacje (w skrócie mody). Są to długopisy złożone specjalnie do pen spinningu. Składają się przeważnie z kilku do kilkunastu różnych elementów wyjętych z innych pisaków, markerów, długopisów. Gdyby nie modyfikacje pen spinning nie rozwijał by się tak szybko. Dłuższa, lepiej wyważona modyfikacja pomaga w nauce trików, sprawia, że wykonywanie ewolucji jest bardziej komfortowe oraz efektowne.

Modyfikacje jednostronne
Modyfikacje jednostronne

Rozróżniamy dwa rodzaje modyfikacji, jednostronne (SC – Single Capped, Single Sided) oraz dwustronne (DC – Double Capped, Double Sided). Z reguły modyfikacje jednostronne zachowują postać normalnego długopisu, są jednak dłuższe oraz ładnie ozdobione. Mody dwustronne są zbudowane przeważnie z różnych pisaków, zmazików oraz są łatwiejsze w opanowaniu, z reguły są lepiej wyważone.

To którą modyfikacją kręci pen spinner zależy głównie od jego preferencji, stylu, przyzwyczajenia. Nie ma modyfikacji najlepszych, każdemu pasuje co innego. Składanie długopisów do pen spinnigu to modding, a pen spinner wykonujący tę czynność to modder.

Przykład modyfikacji dwustronnej
Przykład modyfikacji dwustronnej

Początkującym pen spinnerom nie są potrzebne jakieś wymyślne mody, wystarczy pisak, dwie gumki (gripy) na końcach oraz metalowe końcówki długopisu do dociążenia (tipy) i modyfikacja jest gotowa, można już zacząć uczyć się pierwszych trików. Jeżeli złożenie własnej modyfikacji wydaje się trudne, można oczywiście zakupić taką w sklepie lub od innego użytkownika forum.

W świecie pen spinningu istnieją setki różnych modyfikacji, wiele osób dzieli się swoimi pomysłami. Na forum, w odpowiednim dziale, znajdziesz tutoriale do przeróżnych modyfikacji oraz recenzje na ich temat.

Przydatne linki:
Pokaż Swoje Peny – temat w którym można pochwalić się nowo złożoną modyfikacją
Tutoriale – tutaj dowiesz się jak złożyć wymyśloną przez kogoś modyfikację
Zatwierdzone modyfikacje – najpopularniejsze modyfikacje
Recenzje – najpopularniejszych modów
Pen Trading Partners – tutaj wymienisz się penami
Pens Factory – polski sklep z przyborami do pen spinningu