Podstawowe triki

Naukę pen spinningu można porównać do nauki gry na gitarze. Kilka zagranych po sobie akordów tworzy już jakąś melodię. I nie da się zagrać piosenki nie znając poszczególnych chwytów. Tak samo w pen spinnigu – aby zakręcić combo (kombinację kilku połączonych ze sobą trików) należy umieć poszczególne jego części składowe. Naukę powinno się zacząć od 4 podstawowych trików zwanych fundamentalami:

Thumb Around
Sonic
Charge
Fingerpass

Nauczenie się fundamentali nie jest konieczne do nauki innych, bardziej zaawansowanych trików. Reguła jest prosta, tak jak z gitarą nikt Ci nie powie, jaką piosenkę powinieneś zagrać, tak w pen spiningu uczyć powinieneś się tych trików, które Ci się podobają lub które wydają Ci się potrzebne.

Oczywiście przed Tobą było już wielu pen spinnerów którzy wypracowali sugerowaną kolejność nauki trików. Dlatego warto przeczytać artykuł pt. Proponowana kolejność nauki trików autorstwa Gildora.

Aby ułatwić poruszanie się po nowym dla Ciebie świecie pen spinningu, stworzyliśmy Bazę Trików. W tym właśnie dziale, możesz przeczytać opis trików, dowiedzieć się, czy wykonujesz je poprawnie oraz poczytać o najczęstszych problemach związanych z nauką.