Łaciaty

Krótka historia:

Potrzebowałem własnego moda, alternatywę do Żółtego który jest Double Capped, więc zrobiłem pierwszą wersję Łaciatego. Chciałem, żeby to był mod piszący, jak najbardziej przypominający zwykły długopis. Niestety poprzednia wersja była niestabilna, przy upadkach łatwo pękała.

Jednym z moich ulubionych modów ostatnio był Seven G3 mod, ale czegoś mu brakowało. Dlatego zainspirowany nim powstał ten oto mod:


Parametry są bardzo podobne do Seven G3 moda, niemniej jednak, różni się on budową. Wiele osób na meetingu w Katowicach prosiło o tutka, tak więc jest.

Potrzebne długopisy oraz ich części:


G3 Metal Tipped
Signo Tip
Spoko Grip
Duraflash Tip
Pentel BK 101 Cap oraz Backcap oraz wkład
Kawałek korpusu Jimnie albo Hyper Jella (2,2cm)
Trzy łaciate inserty: 8,3 x 2,5 ; 2 x 3,5 ; 2 x 3,5 (cały czarny);

Przód:

Backplug G3 dziurawimy tak, aby przedostał się nim wkład, ale aby nie latał luźno. Backkap BK 101 wraz z wkładem wkładamy od strony tipa G3. Pasuje idealnie, ale gorzej z trzymaniem. Nie powinniśmy tam kleić, w razie zmiany wkładu będzie wtedy problem. Bez kleju będzie się trzymał na wkładzie oraz gwincie. Na Backcap BK nakręcamy Tip z G3. (pewnie trzeba będzie go przykleić). Nakładamy na to wszystko grip spoko, który będzie nam trzymał wszystko.

Tył:

Nakładamy tip Signo na tip durka, a to wszystko na ucięty tip z Hyper Jella. Wszystko trzyma się na styk, nie potrzeba tam w ogóle kleju. Czarny insert nakładamy na pierwszą cześć (tip signo, oraz połówkę tipa durka) Potem powinna być 1mm przerwa, (najszersze miejsce tipa durka) oraz dopiero potem biało-czarny insert)
Cap bk101 nachodzi idealnie na G3 z tyłu, nie trzeba tam taśmy (można użyć, ale raczej nie powinna być potrzebna).

I tak oto mamy piszący mod, którym kręci się podobnie do Sevena, a nawet lepiej.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *