Guitrum G3 Mod

Nazwa: Guitrum G3 Mod
Koszt: 60 zł
Długość: 20.5 cm
Masa: ~15 g
Rozkład masy: COP=COG

Pisze, klikany.

Materiały:
1x Pilot G3 (A – cap, B – body, C – tip)
1x Papermate Flexgrip Ultra (D – tip, G – kawałek wkładu, M – sprężynka)
1x Pentel RSVP lub Pentel BK77 (E – wkład, K – grip)
2x Pilot G2 (H,I – mały clicker, J – duży clicker, L – body)
F – Wykałaczka
N – dodatkowe kawałki gripów – tu jak widać jest totalna dowolność, bo Guitrum np. użył kawałka gripa z G2 i 2 niezidentyfikowanych elementów gumowanych, zaś na fotkach jego wersji są kawałki gripów z sailorków/durek, więc tu możecie kombinować dowolnie.


1. Przygotuj wszystkie części (dolną część powinieneś posiadać, zaś górna jest po drobnych zmianach):

A – Usuń clip (to o co niektórzy zawieszają pena w kieszeniach, np. w koszuli) i taką małą gumową kulkę/spodeczek, która zapobiega rozlewaniu się tuszu z wkładu wewnątrz capa. Możesz też spiłować pozostałości po clipie
B – Utnij zgrubienie z przodu G3 i spiłuj ząbki. Wyszlifuj cały ten fragment, na którym domyślnie był grip tak, aby rurka z G2 wchodziła nań wraz z insertem (lub bez inserta, jak kto woli :wink: )
C – Z body G2 utnij śrubę z przodu i zwężenie z tyłu. Nie ucinaj zbyt dużo, lub mechanizm nie zadziała. Z tego co widzę uciął tuż przed początkiem „ząbków”; od wewnątrz rurki. Traf chciał, że akurat mam podobnie ucięty kawałek body (z tyłu) i na zewnątrz body przy końcu jest taki ząbek i zwężenie na jakieś 0,5-1mm, które uciąłem na 1cm, czyli dokładnie tam, gdzie kończą się te „ząbki od środka”. Nie podałem tego w celu przechwałek, lub innych niecnych celów, lecz w celu wyjaśnienia o które „ząbki od środka” mi chodzi.
D – Utnij z jednego z mniejszych clickerów jakieś 1-2mm z tej chudszej części.
E – Na drugiej części dokonaj totalnego oskalpowania , czyli wyszlifuj tak, aby nie było na nim tych czterech kantów i utnij również milimetrową pozostałość (bardzo uważaj, bo możesz przeciąć całego clickera niemal dokładnie wpół), która znajduje się mniej więcej więcej środku clickera na granicy chudszej i grubszej części. Po tych zabiegasz owiń grubszą część niewielką ilością taśmy.
F – cytowanie dosłowne (nie licząc przetłumaczenia) „Utnij prawie cm z większej części clickera”. Nie wiem tylko, czy koleś wiedział, co pisze. Po zdjęciu widać, że uciął około 1/3 całości, gdyby uciął 1 cm, to by była to mniej więcej połowa clickera. Utnijcie więc tyle, ile uważacie za słuszne.2. Wciśnij G3 Tip do gripa RSVP i wydaje mi się, że koleś niemal „wkręcił”; clicker do tipa i wsadził całą kombinację do capa G3 tak, aby tip był częściowo widoczny, a chudsza część clickera była widoczna od środka capa. Będzie ona uruchamiała system retractable, więdz jest poniekąd ważna.3. Włóż clickery jak pokazano na rysunku, wsadź insert do rurki G2 i nałóż ją na body G3. Włóż również insert do body G3, jeśli chcesz.4. Na miejsce, o którym już mówiłem przy okazji ucinania body G2 (zwężenie w tylniej części) nałóż insert i obklej całość taką ilością przezroczystej taśmy, aby wyrównać oba poziomy, a nawet więcej, jeśli chcesz, ale pamiętaj, cap G3 ma w tym miejscu chodzić, ale nie za luźno, żeby nie wydawał przykrych dźwięków rozlatującego się długopisu podczas kręcenia.5. Wkład RSVP obklej taśmą około 2,5 cm od początku wkładu (Guitrum pisze, że zamiast taśmy można użyć „gorącego kleju”, którego niektórzy używają do kręcenia do dziś). Na koniec wkładu RSVP dodaj kawałek wkładu z flexgripa używając wykałaczki od środka. Oklej ten fragment outsertem, jeśli chcesz. Niestety autor nie podał dokładnych informacji na temat długości, musicie sami poeksperymentować… A… i jeszcze jedna informacja od Guitruma. Wkład musi wejść w całości do body.6. Gdy już uda ci się włożyć wkład, sprężynkę od flexgripa i tip tegoż samego pena, użyj kropelki/superglue, lub gorącego kleju, by przykleić tipa na stałe.

7. Naciągnij ile chcesz gripa na przód moda.

8. Zanim założysz capa posmarować ten kawałek małego clickera w środku capa kropelką i uważać, żeby nie dać go zbyt dużo, bo rozleje się po capie i będzie to bardzo nieładne, bo cap zostanie najprawdopodobniej „wybielony” od środka, jak zaparowana szyba, zaś to nie będzie wyglądać zbyt ładnie.9. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *