Ayatori Mod

Ayatori Mod

Nazwa: Ayatori Mod (zwany też Lakubo Jell Mod)
Cena: 30-35 złoty (zależy od papiernika w którym robicie zakupy)
Długość: około 20 cm
Waga: 16-17g (cięższy od metal comssy)
CoG: mniej wiecej na CoPie
Nie pisze. (Edit: Może pisać jeśli utniesz wkład Lakubo na długość 13.5 cm, włożysz go odwrotnie do Lakubo, obwijając koniec taśmą klejącą. Aby pisał, bedziesz musiał odkręcać końcówke Lakubo razem z capem zebry.)

Materiały:
1x Zebra Hyper Jell (niedostępny w Polsce, jednak można go zastąpić Zebrą Jimnie)
1x Uni Lakubo
1x Uni Signo knock type (jest to Signo bez metal tipa, klikany, widoczny na zdjęciu)
2x Uni Signo with metal tip


1. Weź Lakubo i wyciągnij z niego wkład, możesz włożyć insert, a z przodu nakręcić Signo tip (możesz użyć taśmy lub kleju). Możesz uciąć kawałek gripa z przodu. Na UPSB nic o tym nie piszą, ale jak tego nie zrobisz, to potem bedzie problem. Radzę wiec uciąć za piątą kropką i zdjąć przedni kawałek gripa, żeby został kawałek z czterema kropkami. Możesz też wyszlifować trzy obręcze znajdujące się pod gripem, aby grip nie był zbyt wypukły.

2. Teraz weź Signo – ten beztipowy, klikany. Kiedy bedziesz go kupował, zwróć uwagę, żeby miał dość grube body (to ważne!), bo są różne rodzaje tego pena. Ja kupiłem takiego i pasuje:

3. Ściągnij z niego gripa (będzie ciężko :razz: rozgrzej gripa gorącą wodą, żeby było łatwiej) i wytnij ładny wzorek (zobacz w „Show off your pens” na UPSB co można wyciąć na gripie, jeśli nie masz pomysłu

4. Jak już uporasz się z gripem odmierz na body kawałek około 3,3cm i utnij. Najlepiej tnij tak, żeby nie było widać gwintu (ja troche to skopałem, bo na body, w miejscu spotkania clipa z body była dziura, a nie pomyślałem że moge ją potem zakryć gripem. Nie wiem czy na wszystkich Signo są takie dziury… )

5. Kiedy masz już przygotowany kawałek body, obwiń przód Lakubo insertem. Insert ma mieć taką samą długość co rurka. Następnie włóż kawałek body na Lakubo. Ma to wyglądać tak:

6. Teraz wkaładasz na to wszystko uprzednio przygotowany grip:

7. Teraz pora na Zebre. Ściągasz cap, potem grip. Do capa wsadzasz Signo tip. Owijasz grip insertem długości dokładnie 3 cm, tak aby kawałek gripa został czysty. Wkładasz to do capa, potem capa na tył Lakubo. Tak ma to wyglądać:

8. Możesz złamać clip i wyszlifować elegancko pozostałość po nim:

9. Cieszysz sie Ayatori modem:

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *